2020 sicil affı ne zaman çıkacak?

0212 923 25 27 - 0542 212 95 89 info@krediciburda.com

Borcunu ödeyemediği için bankalar tarafından kara listeye alınan vatandaşlar meclisten çıkacak iyi haberleri bekliyor. Daha önce vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi için sicil affı kanun teklifi verilmişti.

2019 yılında İYİ Parti tarafından vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi adına kara listeden çıkarılmaları için meclise bir kanun teklifi sunuldu. Milyonların gözü meclisten çıkacak karara çevrildi.

SİCİL AFFI NEDİR?

Herhangi bir nedenle bankalardan kredi çekmiş şu veya bu nedenlerle borcunu ödeyemeyip bankaların kara listesine giren vatandaşların borçlarını 6 ay içerisinde ödemeleri durumunda kara listeden çıkması için hazırlanan af tasarısına sicil affı denir. Bu afla birlikte esnaf ve vatandaşın ismi kara listeden çıkmış olacak.

Bununla birlikte hali hazırda borcu olmayan ancak daha önceleri belli sebeplerle bu kara listede ismi olan vatandaşların da ismi listeden çıkarılacak.

İYİ PARTİ KANUN TEKLİFİ VERMİŞTİ

Milyonlarca vatandaşı ve esnafı ilgilendiren kara liste konusunda İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun 2019 yılı içerisinde meclise bir kanun teklifi vermişti. Sicil affı için verilen teklifin iki şartı bulunmaktadır.

  • Borcunu ödemesine rağmen 5 yıllık kötü sicil bekleme süresini bekleyen kredi kartı, bireysel kredi, ticari kredi veya esnaf kredisi borçluları kara listeden çıkarılarak.
  • Borcu olmasına rağmen yapılandıran ve düzenli ödeme yapan kişilerin sicilleri temizlenecek.

Sicil Affı Ne Zaman Yürürlüğe Girer?

Ülkedeki ekonomik dengesizlerden dolayı borçların çoğunlukla ödenmemesinden kaynaklı çıkan sicil bozuklukları için vatandaşlar TBMM’nin konuyu kurumlar ile konuşarak Resmi Gazete’de yayınlamasını bekliyor. Yasa tasarılarına devam eden TBMM’nin bu konu ile ilgili son olarak bir yasa tasarısı sunması le sicil affının olması vatandaşlar tarafından isteniyor. Yasanın kabulü için Ocak ayında ilk önce yasanın TBMM’den onay alması ve sonrasında se Cumhurbaşkanı tarafından imzalanması gerekiyor. Bu şartları yerine gelmesiyle birlikte sicil affı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girebilir..

DAHA ÖNCE KARA LİSTEDE OLUP BORCU OLMAYAN EMEKLİLERE KREDİ İMKANI .BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN.

https://www.facebook.com/c.finans/notifications/

KONU HAKKINDA SORU SORUN

SIK SORULAN SORULAR


Avukatlık oldum (kırmızı kalem) kredi alabilirmiyim?
Alabilme ihtimaliniz var fakat durum değerlendirilmesi yapılabilmesi için sitemizden başvuru formu doldurup kredi uzmanlarımız sizi en kısa sürede ulaşılcaktır
Ne kadar kredi kullanabilir
Kredi kullanım ihtimaliniz sizin bankalarda durumunuza bağlı olduğundan kredi uzmanlarımız ile değerlendirmeniz gerekmektedir
Kredi başvurumu nasıl takip edebilirim
Başvuru formunu doldurduğunuzda bilgileriniz direk sistemimize düşmekte olup kredi uzmanlarımız ile başvurunuz değelendirmeye alınır.
Kullanmış olduğum kredi var yine kredi alabilirmiyim
Tabikide alabilirsiniz bunun için başvuru formunu doldurmanız yeterli olucaktıe ve kredi uzmanlarımız size en kısa sürede geri dönüş yapıcaklardır
Bankalardan kredi başvurularım red ediliyor sizden kredi alabilir miyim?
Uzman kredi danışmanlarımız sizi doğru banka ve şubesine yönlendirerek kredinizin onaylanması konusunda destek sağlayacaktır
Sigortam yok kredi alabilir miyim?
Bazı kriteller mevcut bu kritellere eğer uyuyor isesiniz ssk nız olmadanda kredi alabilirniz.
Krediye ihtiyacım var fakat kefil gerekir mi?
Bazı durumlarda kefil istenebilir fakat genel olarak kredilerimiz kefilsiz onay alınmaktadır.
kredi

KREDİ BAŞVURU FORMU